Stackpole Electronics Inc RNCF0603BTC8K45 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 683 ratings
RNCF0603BTC8K45 main image
Model Number
RNCF0603BTC8K45
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF0603BTC8K45 PDF
Description
RES 8.45K OHM 0.1% 1/6W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
8.45 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.167W, 1/6W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)