Stackpole Electronics Inc RNCF0402DTE11K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 827 ratings
RNCF0402DTE11K0 main image
Model Number
RNCF0402DTE11K0
Datasheet
RNCF0402DTE11K0 PDF
Description
RES 11K OHM 0.5% 1/16W 0402
In Stock : 3662
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
11 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)