Stackpole Electronics Inc RNCF0201DTE4K70 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 875 ratings
RNCF0201DTE4K70 main image
Model Number
RNCF0201DTE4K70
Datasheet
RNCF0201DTE4K70 PDF
Description
RES 4.7K OHM 0.5% 1/32W 0201
In Stock : 983
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
4.7 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)