Stackpole Electronics Inc RNCF0201DTC3K01 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.6 725 ratings
RNCF0201DTC3K01 main image
Model Number
RNCF0201DTC3K01
Datasheet
RNCF0201DTC3K01 PDF
Description
RES 3.01K OHM 0.5% 1/32W 0201
Resistance
3.01 kOhms
Tolerance
±0.5%
Power (Watts)
0.03W, 1/32W
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)