Stackpole Electronics Inc RNCF0201BTE681R (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 628 ratings
RNCF0201BTE681R main image
Model Number
RNCF0201BTE681R
Datasheet
RNCF0201BTE681R PDF
Description
RES 681 OHM 0.1% 1/20W 0201
Resistance
681 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)