Stackpole Electronics Inc RNCF0201BTE30R1 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 743 ratings
RNCF0201BTE30R1 main image
Model Number
RNCF0201BTE30R1
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RNCF0201BTE30R1 PDF
Description
RES 30.1 OHM 0.1% 1/20W 0201
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RNCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
30.1 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Composition
Thin Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package
0201
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)