Stackpole Electronics Inc RNCF0201BTE22K1 (10000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 752 ratings
RNCF0201BTE22K1 main image
Model Number
RNCF0201BTE22K1
Datasheet
RNCF0201BTE22K1 PDF
Description
RES 22.1K OHM 0.1% 1/20W 0201
Resistance
22.1 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.023" L x 0.011" W (0.58mm x 0.29mm)
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)