Stackpole Electronics Inc RMEF2512JT330R Bulk sales (1 piece or more)
4.5 828 ratings
RMEF2512JT330R main image
Model Number
RMEF2512JT330R
Datasheet
RMEF2512JT330R PDF
Description
RES 330 OHM 5% 1W 2512
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)