Stackpole Electronics Inc RMEF2010FT182K Bulk sales (1 piece or more)
4.9 782 ratings
RMEF2010FT182K main image
Model Number
RMEF2010FT182K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMEF2010FT182K PDF
Description
RES 182K OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMEF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
182 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)