Stackpole Electronics Inc RMEF1210ZT0R00 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 870 ratings
RMEF1210ZT0R00 main image
Model Number
RMEF1210ZT0R00
Datasheet
RMEF1210ZT0R00 PDF
Description
RES 0 OHM JUMPER 1210
Resistance
0 Ohms
Tolerance
Jumper
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)