Stackpole Electronics Inc RMEF1210JT120K Bulk sales (1 piece or more)
5.0 853 ratings
RMEF1210JT120K main image
Model Number
RMEF1210JT120K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMEF1210JT120K PDF
Description
RES 120K OHM 5% 1/2W 1210
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMEF
Packaging
Bulk
Product Status
Active
Resistance
120 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package
1210
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.120" L x 0.098" W (3.05mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)