Stackpole Electronics Inc RMEF1206JT10K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 717 ratings
RMEF1206JT10K0 main image
Model Number
RMEF1206JT10K0
Datasheet
RMEF1206JT10K0 PDF
Description
RES 10K OHM 5% 1/4W 1206
In Stock : 14814
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
10 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Size / Dimension
0.120" L x 0.063" W (3.05mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)