Stackpole Electronics Inc RMEF1206FT330R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 868 ratings
RMEF1206FT330R main image
Model Number
RMEF1206FT330R
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMEF1206FT330R PDF
Description
RES 330 OHM 1% 1/4W 1206
In Stock : 5162
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMEF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
330 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.120" L x 0.063" W (3.05mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)