Stackpole Electronics Inc RMEF0805JT910K Bulk sales (1 piece or more)
4.8 866 ratings
RMEF0805JT910K main image
Model Number
RMEF0805JT910K
Datasheet
RMEF0805JT910K PDF
Description
RES 910K OHM 5% 1/8W 0805
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
910 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)