Stackpole Electronics Inc RMEF0603JT110R Bulk sales (1 piece or more)
4.6 651 ratings
RMEF0603JT110R main image
Model Number
RMEF0603JT110R
Datasheet
RMEF0603JT110R PDF
Description
RES 110 OHM 5% 1/10W 0603
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
110 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)