Stackpole Electronics Inc RMEF0402JT1M10 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 719 ratings
RMEF0402JT1M10 main image
Model Number
RMEF0402JT1M10
Datasheet
RMEF0402JT1M10 PDF
Description
RES 1.1 MOHM 5% 1/16W 0402
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
1.1 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
0402
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)