Stackpole Electronics Inc RMEF0402JT110R Bulk sales (1 piece or more)
4.7 606 ratings
RMEF0402JT110R main image
Model Number
RMEF0402JT110R
Datasheet
RMEF0402JT110R PDF
Description
RES 110 OHM 5% 1/16W 0402
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Bulk
Resistance
110 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)