Stackpole Electronics Inc RMEF0402FT33R0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 633 ratings
RMEF0402FT33R0 main image
Model Number
RMEF0402FT33R0
Datasheet
RMEF0402FT33R0 PDF
Description
RES 33 OHM 1% 1/16W 0402
In Stock : 16387
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
33 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Features
Automotive AEC-Q200, 7C1 RoHS Exempt (100% Pb-Free)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.014" (0.35mm)