Stackpole Electronics Inc RMCW1225FT2M40 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 681 ratings
RMCW1225FT2M40 main image
Model Number
RMCW1225FT2M40
Datasheet
RMCW1225FT2M40 PDF
Description
RES 2.4M OHM 1% 2W 1225
Resistance
2.4 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package
1225
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)