Stackpole Electronics Inc RMCW1225FT110K (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 786 ratings
RMCW1225FT110K main image
Model Number
RMCW1225FT110K
Datasheet
RMCW1225FT110K PDF
Description
RES 110K OHM 1% 2W 1225
Resistance
110 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package
1225
Size / Dimension
0.126" L x 0.256" W (3.20mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)