Stackpole Electronics Inc RMCW1020FT3M30 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 602 ratings
RMCW1020FT3M30 main image
Model Number
RMCW1020FT3M30
Datasheet
RMCW1020FT3M30 PDF
Description
RES 3.3M OHM 1% 1W 1020
Resistance
3.3 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 2010 (5025 Metric), 1020
Supplier Device Package
1020
Size / Dimension
0.098" L x 0.197" W (2.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)