Stackpole Electronics Inc RMCW0612FT3M60 (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 710 ratings
RMCW0612FT3M60 main image
Model Number
RMCW0612FT3M60
Datasheet
RMCW0612FT3M60 PDF
Description
RES 3.6M OHM 1% 3/4W 0612
Resistance
3.6 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)