Stackpole Electronics Inc RMCW0612FT130K (5000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 625 ratings
RMCW0612FT130K main image
Model Number
RMCW0612FT130K
Datasheet
RMCW0612FT130K PDF
Description
RES 130K OHM 1% 3/4W 0612
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
130 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0612
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)