Stackpole Electronics Inc RMCW0612FT100K In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 602 ratings
RMCW0612FT100K main image
Model Number
RMCW0612FT100K
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCW0612FT100K PDF
Description
RES 100K OHM 1% 3/4W 0612
In Stock : 7758
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCW
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
100 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package
1206
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)