Stackpole Electronics Inc RMCS2512JT1M10 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 668 ratings
RMCS2512JT1M10 main image
Model Number
RMCS2512JT1M10
Datasheet
RMCS2512JT1M10 PDF
Description
RES 1.1M OHM 5% 1W 2512
Resistance
1.1 MOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)