Stackpole Electronics Inc RMCS2512FT6K19 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 805 ratings
RMCS2512FT6K19 main image
Model Number
RMCS2512FT6K19
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCS2512FT6K19 PDF
Description
RES 6.19K OHM 1% 1W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCS
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
6.19 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
Size / Dimension
0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)