Stackpole Electronics Inc RMCS2010JT22R0 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 778 ratings
RMCS2010JT22R0 main image
Model Number
RMCS2010JT22R0
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCS2010JT22R0 PDF
Description
RES 22 OHM 5% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCS
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
22 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)