Stackpole Electronics Inc RMCP2512FT232K (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 658 ratings
RMCP2512FT232K main image
Model Number
RMCP2512FT232K
Datasheet
RMCP2512FT232K PDF
Description
RES 232K OHM 1% 2W 2512
Resistance
232 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)