Stackpole Electronics Inc RMCP2010FT8M20 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 867 ratings
RMCP2010FT8M20 main image
Model Number
RMCP2010FT8M20
Datasheet
RMCP2010FT8M20 PDF
Description
RES 8.2M OHM 1% 1W 2010
Resistance
8.2 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)