Stackpole Electronics Inc RMCP2010FT1M24 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 659 ratings
RMCP2010FT1M24 main image
Model Number
RMCP2010FT1M24
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCP2010FT1M24 PDF
Description
RES 1.24M OHM 1% 1W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCP
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
1.24 MOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)