Stackpole Electronics Inc RMCF2512JT91K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 731 ratings
RMCF2512JT91K0 main image
Model Number
RMCF2512JT91K0
Datasheet
RMCF2512JT91K0 PDF
Description
RES 91K OHM 5% 1W 2512
In Stock : 2241
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
91 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)