Stackpole Electronics Inc RMCF2512JT7K50 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.7 787 ratings
RMCF2512JT7K50 main image
Model Number
RMCF2512JT7K50
Datasheet
RMCF2512JT7K50 PDF
Description
RES 7.5K OHM 5% 1W 2512
In Stock : 14656
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
7.5 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)