Stackpole Electronics Inc RMCF2512JT620R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 751 ratings
RMCF2512JT620R main image
Model Number
RMCF2512JT620R
Datasheet
RMCF2512JT620R PDF
Description
RES 620 OHM 5% 1W 2512
In Stock : 6321
Resistance
620 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)