Stackpole Electronics Inc RMCF2512JT30K0 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 675 ratings
RMCF2512JT30K0 main image
Model Number
RMCF2512JT30K0
Datasheet
RMCF2512JT30K0 PDF
Description
RES 30K OHM 5% 1W 2512
In Stock : 19748
Resistance
30 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)