Stackpole Electronics Inc RMCF2512JT2R20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 614 ratings
RMCF2512JT2R20 main image
Model Number
RMCF2512JT2R20
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF2512JT2R20 PDF
Description
RES 2.2 OHM 5% 1W 2512
In Stock : 15026
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Cut Tape
Product Status
Active
Resistance
2.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
1W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)