Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT402R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 617 ratings
RMCF2512FT402R main image
Model Number
RMCF2512FT402R
Datasheet
RMCF2512FT402R PDF
Description
RES 402 OHM 1% 1W 2512
In Stock : 2302
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
402 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)