Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT221R Bulk sales (1 piece or more)
4.9 731 ratings
RMCF2512FT221R main image
Model Number
RMCF2512FT221R
Datasheet
RMCF2512FT221R PDF
Description
RES 221 OHM 1% 1W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Cut Tape
Resistance
221 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)