Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT1K21 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.8 766 ratings
RMCF2512FT1K21 main image
Model Number
RMCF2512FT1K21
Datasheet
RMCF2512FT1K21 PDF
Description
RES 1.21K OHM 1% 1W 2512
In Stock : 1573
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
1.21 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)