Stackpole Electronics Inc RMCF2512FT180K (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.7 613 ratings
RMCF2512FT180K main image
Model Number
RMCF2512FT180K
Datasheet
RMCF2512FT180K PDF
Description
RES 180K OHM 1% 1W 2512
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
180 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
1W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package
2512
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)