Stackpole Electronics Inc RMCF2010JT6R20 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 742 ratings
RMCF2010JT6R20 main image
Model Number
RMCF2010JT6R20
Datasheet
RMCF2010JT6R20 PDF
Description
RES 6.2 OHM 5% 3/4W 2010
In Stock : 8170
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
6.2 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)