Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT8K06 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 687 ratings
RMCF2010FT8K06 main image
Model Number
RMCF2010FT8K06
Datasheet
RMCF2010FT8K06 PDF
Description
RES 8.06K OHM 1% 3/4W 2010
In Stock : 14521
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
8.06 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)