Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT84R5 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 690 ratings
RMCF2010FT84R5 main image
Model Number
RMCF2010FT84R5
Datasheet
RMCF2010FT84R5 PDF
Description
RES 84.5 OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
84.5 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)