Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT4K42 Bulk sales (1 piece or more)
4.9 899 ratings
RMCF2010FT4K42 main image
Model Number
RMCF2010FT4K42
Datasheet
RMCF2010FT4K42 PDF
Description
RES 4.42K OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Cut Tape
Resistance
4.42 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)