Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT453R (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 772 ratings
RMCF2010FT453R main image
Model Number
RMCF2010FT453R
Datasheet
RMCF2010FT453R PDF
Description
RES 453 OHM 1% 3/4W 2010
In Stock : 1340
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Tape & Reel
Resistance
453 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)