Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT2K15 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.9 847 ratings
RMCF2010FT2K15 main image
Model Number
RMCF2010FT2K15
Datasheet
RMCF2010FT2K15 PDF
Description
RES 2.15K OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Packaging
Tape & Reel
Resistance
2.15 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)