Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT23K7 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 894 ratings
RMCF2010FT23K7 main image
Model Number
RMCF2010FT23K7
Datasheet
RMCF2010FT23K7 PDF
Description
RES 23.7K OHM 1% 3/4W 2010
In Stock : 2895
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
23.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)