Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT200R In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.6 637 ratings
RMCF2010FT200R main image
Model Number
RMCF2010FT200R
Datasheet
RMCF2010FT200R PDF
Description
RES 200 OHM 1% 3/4W 2010
In Stock : 4883
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
200 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)