Stackpole Electronics Inc RMCF2010FT13R3 (4000 per Tape & Reel Full Tape & Reel)
4.8 743 ratings
RMCF2010FT13R3 main image
Model Number
RMCF2010FT13R3
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Datasheet
RMCF2010FT13R3 PDF
Description
RES 13.3 OHM 1% 3/4W 2010
Preorder
Products need to verify price and stock, please send inquiry or contact sales
Email: sales@lzchips.com
Product Details
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Series
RMCF
Packaging
Tape & Reel
Product Status
Active
Resistance
13.3 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)