Stackpole Electronics Inc RMCF1210JT3K60 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 786 ratings
RMCF1210JT3K60 main image
Model Number
RMCF1210JT3K60
Datasheet
RMCF1210JT3K60 PDF
Description
RES 3.6K OHM 5% 1/2W 1210
In Stock : 4821
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
3.6 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)