Stackpole Electronics Inc RMCF1210FT57K6 In Stock Bulk sales (1 piece or more)
4.9 739 ratings
RMCF1210FT57K6 main image
Model Number
RMCF1210FT57K6
Datasheet
RMCF1210FT57K6 PDF
Description
RES 57.6K OHM 1% 1/2W 1210
In Stock : 1650
Select packaging:
Payments
paypal ico
visa ico
discover ico
union ico
Shipping
fedex
dhl
ups
sf
tnt
Packaging
Cut Tape
Resistance
57.6 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)